חיפוש באתר

בחירות לראשות העיר: סבב 2

בחירות לראשות העיר: סבב 2

  מה חושבים המועמדים לראשות העיר על הבעיות שלנו?

  אתם - תושבי קריית מנחם, עיר גנים וגבעה משואה - שאלתם את השאלות הבאות.

  אנחנו העברנו את שאלותיכם למועמדים.

  הקליקו על שמות המועמדים למטה וקבלו את תשובותיהם המפורטות

  בענייני נקיון, תחבורה, פינוי בינוי וצביון השכונות שלנו.

  והכי חשוב : אל תשכחו להצביע!

   

  שלכם,

  יו"ד דירקטוריון מינהל קהילתי גנים, נתנאל פישר 

  מנהל מינהל קהילתי גנים, רוני סילפן 

   


  השאלות שלכם למועמדים:

  תחזוקה שוטפת
  בשנים האחרונות שופצו מספר רחובות וגנים ציבוריים, אולם חלקים רבים נשארו מוזנחים. אזורים שלמים בין הבתים מלאים קוצים, נחשים וזבל ונראים לצערנו כמו מדינת עולם שלישי. במיוחד באזורים שאינם בבעלות העירייה (שפפי"ם) האוכלוסייה החלשה מתקשה לפתור בעיות אלו בכוחות עצמה. בנוסף, רחובות השכונה צפופים ועמוסים. אין מקומות חניה, מכוניות תופסות את המדרכה והאימהות נאלצות לצעוד על הכבישים עם עגלות. איך בכוונתך לטפל בזה? האם אתה מתחייב להיכנס לעומק ולהקצות תקציבים למען תיקון המצב? ואם תבטיח, האם באמת תקיים?

  חינוך, תרבות והשירות לתושב
  שנים ארוכות סבלו בתי הספר בשכונה ממוניטין גרוע אך לאחרונה יש מגמת שיפור. מה תעשה כדי לחזק את החינוך בשכונה לילדי השכונה? האם תמשיך את התנופה בפעילויות למשפחות ואת ההכרה בשכונה כ"שכונה צעירה" או שאתה תקצץ אותנו חס וחלילה? ומה לגבי אירועי תרבות גדולים אצלנו?
  ובכלל, איך בדעתך ליצור מערך שירותים עירוני ומסחרי לתושבים בשכונות השינה שלנו שחוץ ממגורים אין בהם כמעט כלום? אין (כמעט) קופות חולים, בריכה, אין בתי קפה, משחקיות מודרניות יותר ממה שקיים במתנ"ס הקטן?

  ניקיון ואכיפה
  השכונה שלנו מטונפת ומלאת צואת כלבים. כל המועמדים אומרים שיטפלו בניקיון העיר – אבל איך
  תשיג זאת?? והרי חוץ מניקיון חייבים דחוף לחנך את האנשים לא ללכלך, ולנקות מה שמלכלכים. ומה תעשה עם בתי עסק שמטנפים את כל האזור וכשאני מנסה לדבר איתם הם עונים לי ב-״הם (העירייה) מאפיונרים"? ומה לגבי הוונדליזם? ומדוע לא שמים מצלמות בגינות הציבוריות?

  צביון
  מה בדעתך לעשות כדי לחזק את האוכלוסייה הצעירה בשכונה ולמנוע את ההגירה השלילית של
  החילונים משכונות דרום מערב העיר? ומה דעתך בנושא הקמת המקווה (גברים/נשים) בגבעת משואה?

  תחבורה
  בכל בוקר יש פקקים גדולים ביציאה מהשכונות אך גם אין מספיק קווי תחבורה ציבורית לשכונות הסמוכות. ישנם רחובות שתחבורה ציבורית כלל לא מגיעה אליהם וצריך להכניס לתוכם מיניבוסים. כאשה מבוגרת אני לא רואה איך אני אוכל לתפקד במצב זה בעתיד. מה אתה מציע לי?

  התחדשות עירונית, פינוי פינוי, תמ"א 38
  כיצד תאזן בין ההתחדשות הבניינים הישנים והצורך להגדיל את היצע הדירות לבין העומס האדיר שמוטל על השכונה? כיצד תבטיח את איכות החיים של התושבים כאשר הרחובות והתשתיות יהיו צרים מלהכיל את אלפי התושבים החדשים שיעברו לגור כאן? האם תמשיך לאשר את הפרויקטים בצפיפויות של מעל 50 יחידות דיור לדונם או כזו שתגרום לצפיפות של פי 4 מהקיים היום?? והאם תצייד את המנהל הקהילתי בכלים מתאימים כמו מתכננת אורבנית במשרה מלאה ואפילו עוד אחת?

  פרויקטים מסביב לשכונה
  האם אתה בעד הקמת השכונה חדשה – 493 יחידות דיור - בין גבעת משואה לגן החיות? 
  מה עמדתך בנוגע לבנייה ברכס לבן ומה דעתך על הבינוי של מכללות צה"ל בכניסה לשכונה?

  צרו קשר:
  השלוחות שלנו:
  פעילויות:
  תוכן מרכזי:
  קישורים:
  מתנסנט חוגים